28 травня 2024 року, в Державному університеті економіки і технологій (м. Кривий Ріг) відбулася гостьова лекція на тему: «Етапи реформування вищої освіти в Польщі» (Etapy reform systemu szkolnictwa wyższego Polski), яку провела doktor w dziedzienie nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse Olena Burunova, Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie.
Лекція викликала інтерес серед здобувачів вищої освіти і викладачів, адже реформи в освіті є актуальним питанням для багатьох країн, включаючи Україну.
Олена Бурунова розпочала лекцію з історичного огляду розвитку системи освіти в Польщі. Вона відзначила, що реформування освіти в Польщі розпочалося ще на початку 1990-х років, після падіння комуністичного режиму. Першим важливим кроком стала децентралізація шкільної системи, що дозволило надати більше автономії місцевим органам влади в управлінні закладами освіти.
Наступним етапом стала реформа 1999 року, коли було введено нову структуру шкільної системи, що включала трирічну гімназію (середню школу). Пані Олена Бурунова також розповіла про нещодавні реформи, що розпочалися в Польщі, починаючи з 2017 року.
Під час лекції було розглянуто питання інтеграції польської системи освіти до європейського освітнього простору, зокрема запровадження Болонського процесу. Це сприяло мобільності студентів та науковців, а також підвищило якість вищої освіти.
Студенти мали можливість задати питання докторці Олені Буруновій, що стосувалися практичних аспектів реформування освіти, викликів та досягнень, з якими зіштовхнулася Польща на своєму шляху. В обговоренні також взяли участь викладачі університету.
На завершення лекції докторка наук з державного управління, професорка Коваль Ганна від імені викладачів та здобувачів вищої освіти Державного університету економіки і технологій висловила вдячність пані Олені Буруновій за цікаву та змістовну доповідь.