З 23 по 25 січня в нашому місті традиційно проводився конкурс-захист науково-дослідницьких робіт „Социс” при Комунальному закладі „Мала академія наук учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради”
Традиційно міський етап конкурсу проводиться на базі 70-ї школи і, незважаючи на карантинні обмеження, організаторам вдалося майстерно створити атмосферу наукового змагання і плідної дискусії.
У конкурсі брали участь учні випускних класів ліцеїв, гімназій і шкіл міста. Від Державного університету економіки і технологій взяли участь науковці Валентин Орлов, Ірина Максимова, Оксана Теличко, Ірина Міма, Ганна Андрющенко.
Розповідає в.о. завідувача кафедри правового регулювання економіки, доцент, кандидат юридичних наук Оксана Теличко:
- П’ятий рік поспіль викладачі юридичного факультету з великим задоволенням долучаються до роботи секції „Право” в якості членів журі. У цьому році за кількістю учасників наша секція була найбільша. Це говорить про те, що інтерес до спеціальності «Право» серед абітурієнтів збільшується. Як голова журі, хочу відзначити, що з кожним роком роботи маленьких науковців стають більш цікавими і якісними. І навіть дистанційний формат проведення заходу не змарнував атмосфери змагальності, а, навпаки, сформував у його учасників нові компетенції комунікацій у цифровому середовищі, такі як: підготовка і захист постерів, презентації наукових робіт і т.ін.
Свою думку про захист наукових робіт у МАН висловлює в.о.завідувача кафедри міжнародної економіки, к.е.н., доцент Ірина Максимова:
- Цього року мала чудову нагоду долучитися до конкурсу – захисту наукових робіт Малої Академії Наук у секції «Економіка». Вже втретє беру участь у цьому науковому заході у складі жюрі разом із колегами ДУЕТ та інших університетів міста. Хочу відзначити високий рівень робіт учасників, ентузіазм і неабиякий запал, з яким вони презентували результати своїх досліджень. Усі теми були дуже різноманітні й без винятку актуальні: проблематика міжнародної міграції, стратегія соціальної політики, підтримка малого й середнього бізнесу, фінанси домогосподарств, зайнятість і людський капітал в умовах пандемії… Ось неповний перелік питань, що піднімалися в роботах. Чудово, що наша молодь має такий інтерес до економічної науки і небайдужа до актуальних проблем, які є в нашому суспільстві. Сподіваюсь, що ці школярі незабаром стануть частиною активної студентської спільноти ДУЕТ і продовжать історію власних наукових звершень разом із нами.