Державний університет економіки і технологій організував і провів VI Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Війна в історичній та індивідуальній пам'яті».
– Ми, історики – викладачі, студенти, взагалі всі свідомі громадяни, повинні зберігати пам'ять про минулі події. Важливо розуміти, що не історія є пам'яттю, а пам'ять є історією, – відзначає модераторка конференції, завідувачка кафедри соціально-гуманітарних наук, доктор історичних наук, професор Валентина Шайкан.
Участь у конференції взяли науковці, фахівці різних профілів і напрямів, викладачі, аспіранти, магістранти, студенти закладів вищої освіти, здобувачі освіти закладів загальної середньої освіти.
– Організовуємо і проводимо науково-практичну конференцію Всеукраїнського рівня. Вона буде розвиватися і надалі, – зазначає ректор ДУЕТ Андрій Шайкан. – Де-факто вона вже має статус Міжнародної, адже цьогоріч у нас є учасники з інших країн. Тож ми попрацюємо ще над формальними ознаками, організаційними складовими, і, думаю, що наступного року ми будемо мати конференцію Міжнародного рівня.
Напрями роботи VI Всеукраїнської науково-практичної конференції:
- Актуальні проблеми дослідження Другої світової війни (1939-1945 рр.) і «гібридної війни» рашизму ХХІ століття проти суверенної України.
- Методологія, методика, джерелознавство та історіографія вивчення історії Другої світової війни і сучасної російсько-української війни ХХІ ст.
- Психологія війни: минувшина і сучасність.
- «Гібридна війна» (російсько-Українська війна від 1 березня 2014 р.): правова оцінка, воєнні злочини рашизму ХХІ століття.
- Історія державотворення в Україні.
Під час конференції її учасники змогли представити свої наукові та прикладні напрацювання, а також надати пропозиції щодо залучення обдарованої учнівської та студентської молоді до процесів відбудови України та розвитку сучасного українського суспільства.
Конференція покликана підвищити:
- творчу активність та професійний рівень учасників;
- створити дискусійне середовище для обміну досвідом;
- формувати зацікавленість у пізнанні історичного минулого;
- усвідомити уроки історії для ефективної відбудови України.
Усі учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції «Війна в історичній та індивідуальній пам'яті» отримують сертифікат.
Дивись у відео, як пройшла конференція