Сергій Плохій та його бестселер «Брама Європи» як всеосяжна Історія України у контексті агресивної політики Путіна

Хто такий Сергій Плохій ? Сергій Плохій—відомий український та американський історик, випускник Дніпровського університету ім. Олеся Гончара, учень професора М. Ковальського, фахівець з української історії XVII-XVIII ст. Вже у віці 33 років історик захистив докторську дисертацію, від 1991 року жив і працював в Едмонтоні(Канада). В 2007 році став директором Українського наукового інституту Гарвардського університету (США).

Причини написання праці «Брама Європи», як, на думку автора бестселеру, полягає в тому, що Україна довгий час боролася за своє право на незалежність. Перебуваючи у складі Російської імперії, а згодом Радянського Союзу, Україна залишалася непоміченою на міжнародній арені і сприймалася як «молодший брат» Росії. Відсутність уявлень у іноземців про країну, що розташована між Східною та Західною Європою, між демократичними цінностями та цінностями «руського мира», змусили науковця до написання та презентації компактної історії України. Саме актуальна політична ситуація на Сході Європи, а саме у її Південно-Західній частині (а це територія України), спонукала Сергія Плохія написати книгу з історії України, орієнтовану на західного читача.

Продовження читайте тут

07.09.2023