Інформаційні технології здатні значно розширити інформаційно-методичну підтримку педагогів і студентів, а також можливості спілкування та співпраці на основі комп’ютерних засобів комунікації, особливо сьогодні, коли наша країна, як і всі інші у світі, потерпає від пандемії коронавірусу.
В умовах інноваційних перетворень, як зазначає професор кафедри міжнародної економіки Володимир Кулішов, варто звернути увагу на реалізацію стартапів, упровадження соціальних інновацій, нових моделей навчання, у тому числі е-навчання, а в окремих випадках, наприклад, в умовах COVID-19, онлайн-школи та університети – саме ці підходи є ключовими в освітянській парадигмі сучасності.
Тому викладачі КЕІ перейшли на нову форму спілкування зі студентами – на дистанційне навчання під час карантину, через електронні засоби зв'язку. Реєстр дисциплін поточного семестру та контакти викладачів надано у форматі .xls Електронну адресу викладачів можна знайти в розділі сайту «ІНСТИТУТ». Для цього з перших днів карантину платформу MOODLE оновлено – про це було повідомлено студентів на сайті інституту. Викладачі оновлюють свої курси.
Про перші результати проведеної роботи повідомили викладачі кафедри іноземних та української мов. Доцент Кіра Вишневська, зокрема, говорить:
- Вірус ходить по Європі, страшний коронавірус! Наш девіз: «Не захворіти, не дати студентам можливості деградувати». Для цього викладачі надсилають завдання в соцмережах, допомагають дистанційно, їм можна зателефонувати чи написати.
Безумовно, існує MOODLE – зручний і доступний контент, який дає змогу студентам мати доступ до конспектів лекцій, напрацювань, мультимедійних матеріалів, що містять відео- та аудіофрагменти. Можна організувати самостійні роботи, інтерактивне тестування студентів. Але вивчення мови без діалогічного, полілогічного спілкування – фікція. На щастя, вихід є! Дякуємо IT технологіям, а саме, Skype premium, Zoom. Дистанційне навчання — це не написати у Вайбері “прочитати в підручнику параграфи ось такі чи такі, а відповісти на запитання після них і виконати вправи.
Отже, в умовах пандемії, що поширилася по всьому світу, доводиться звикати працювати в нових умовах. Щоб навчальний процес не переривався, викладачі проводуть консультації зі студентами в режимі онлайн. Використання електронних засобів навчання дозволяє забезпечити безперервність навчального процесу в умовах карантину.