Навчально-науковий технологічний інститут Державного університету економіки і технологій активно працює над впровадженням освітньої діяльності на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти.
16 березня 2023 року об 15.00. відбулось обговорення проєкту освітньо-наукової програми «Галузеве машинобудування» на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти за спеціальністю 133 Галузеве машинобудування галузі знань 13 Механічна інженерія.
Зустріч проходила дистанційно за сприянням Сектору ліцензування та акредитації Центру менеджменту якості освіти Державного університету економіки і технологій (на базі платформи ZOOM). Модерувала зустріч Наталія СЕРГЄЄВА, керівник Сектору ліцензування та акредитації.
На зустрічі були присутні:
-
Зовнішні експерти:
Антощенко Андрій – управитель компанії з технічного обслуговування машин і устаткування промислового призначення ТОВ «Ексімрок».
Дериченко Максим – механік виробництва центрального департаменту з утримання і ремонтів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».
Савенко Назарій – провідний інженер-конструктор ТОВ «МЕТІНВЕСТ-Криворізький ремонтно-механічний завод».
Білодіденко Сергій – завідувач кафедри галузевого машинобудування Інституту промислових та бізнес технологій Українського державного університету науки і технологій, доктор технічних наук, професор.
Муравйова Ірина – старший науковий співробітник відділу металургії чавуну Інституту чорної металургії ім. З. І. Некрасова НАН України, доктор технічних наук, старший науковий співробітник.
Баюл Костянтин – старший науковий співробітник відділу технологічного обладнання та систем управління Інституту чорної металургії ім. З. І. Некрасова НАН України, доктор технічних наук, старший науковий співробітник.
-
Внутрішні експерти – здобувачі вищої освіти:
Коломієць Олександр – здобувач вищої освіти першого курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти гр. МО-22м.
Рой Руслана – здобувач вищої освіти першого курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти гр. МО-22м.
Скляр Анастасія – здобувач вищої освіти першого курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти гр. МО-22м.
-
Науково-педагогічні працівники:
Орлов Валентин – в.о. проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Державного Університету економіки і технологій.
Гушко Сергій - в.о. проректора з наукової роботи та міжнародних зв`язків Державного Університету економіки і технологій.
Учитель Олександр – професор кафедри інжинірингу з галузевого машино-будування, доктор технічних наук, професор.
Засельський Володимир – в.о. завідувача кафедри інжинірингу з галузевого машинобудування, доктор технічних наук, професор.
Пополов Дмитро – в.о. директора Навчально-наукового технологічного інституту ДУЕТ, кандидат технічних наук, доцент.
Велітченко Володимир – доцент кафедри інжинірингу з галузевого машинобудування, кандидат технічних наук, доцент.
Зайцев Геннадій – асистент кафедри інжинірингу з галузевого машинобудування, кандидат технічних наук.
Засельський Ігор – доцент кафедри інжинірингу з галузевого машинобудування, кандидат технічних наук, доцент.
Швед Сергій – доцент кафедри інжинірингу з галузевого машинобудування, кандидат технічних наук, доцент.
За результатами обговорення внутрішні та зовнішні експерти виразили свою думку що, представлена на обговорення освітньо-наукова програма «Галузеве машинобудування» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 133 Галузеве машинобудування галузі знань 13 Механічна інженерія забезпечує досягнення сучасних вимог ринку праці, є актуальною, має свою особливість, відповідає державному стандарту вищої освіти.
Освітньо-наукова програма спрямована на підготовку фахівців з необхідним рівнем набуття компетентностей, що визначають його здатність розв’язувати комплексні наукові проблеми у галузі, провадити інноваційну, дослідницьку, педагогічно-організаційну та практичну діяльності; виконувати науково-дослідну роботу з фундаментальних та прикладних досліджень, результати котрих мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення, засвоєння основних концепцій, розуміння теоретичних і практичних проблем, історії розвитку та сучасного стану наукових знань з галузевого машинобудування.
Перевагою освітньої програми є підготовка здобувачів з використанням сучасних методів комп’ютерного моделювання, обробки даних, проведення натурних досліджень в лабораторних або промислових умовах.
Зовнішні та внутрішні стейкхолдери оголосили загальну позицію, що освітня програма є такою, що може бути рекомендована до запровадження та реалізації в освітньому процесі.
Результати обговорення повинні бути прийняті до уваги членами проєктних груп.
Висловлюємо вдячність всім учасникам обговорення за приділений час та змістовну роботу.