Державний університет економіки і технологій відібрано для оцінки та дослідження корупційних ризиків у сфері вищої освіти
Університет став одним з 5 пілотних вишів країни на базі якого буде досліджено корупційні ризики та розроблено механізми їх мінімізації у закладах вищої освіти.
Дослідження корупційних ризиків відбуватиметься в межах проєкту «Антикорупційний копмлаєнс у вишах», що реалізується Асоціацією юридичних клінік України у партнерстві з Національним агентством із запобігання корупції за підтримки Проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія».
Загалом, для участі у проєкті відібрано 5 закладів вищої освіти з різних куточків України:
- Національний університет «Острозька академія» (м. Остріг, Рівненська обл.),
- Донецький державний університет управління (м. Маріуполь, Донецька обл.),
- Державний університет економіки і технологій (м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.),
- Університет державної фіскальної служби України (м. Ірпінь, Київська обл.),
- Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова (м. Миколаїв).
Цей проєкт є унікальним, адже поєднує науковий та практичний компонент аналізу корупційних ризиків та дослідження професії уповноваженого з питань запобігання та виявлення корупції.
У межах проєкту буде здійснюватись:
- Дослідження корупційних ризиків та складання на його основі рекомендацій для управління корупційними ризиками. Це забезпечить підвищення ефективності роботи уповноважених з питань запобігання та виявлення корупції, які працюють у вишах.
- Оцінка роботи уповноваженого з питань запобігання та виявлення корупції, які працюють у закладах вищої освіти. Це допоможе визначити проблем та розробити шляхи розвитку професії антикорупційного уповноваженого.
- Налагодження взаємодії студентського самоврядування і уповноважених з питань запобігання та виявлення корупції вишів. Передбачена розробка тренінгового навчання та його проведення для студентства 5 пілотних вишів. Це допоможе молоді сформувати розуміння корупційних ризиків в освітньому середовищі та налагодити взаємодію з антикорупційними уповноваженими.
- Поширення та популяризація доброчесної поведінки та інформації про результати запобігання корупції в освіті. Планується проведення інформаційних кампаній для поширення знань про корупційні ризики у вищій освіті та популяризації професії антикорупційного уповноваженого
- Усі дослідження будуть проведені на базі 5 пілотних університетів різних регіонів України та впроваджені у їх антикорупційну роботу. Практика цих вишів стане зразковою для інших та сприятиме поширенню культури доброчесності серед українських закладів вищої освіти, популяризації професії уповноваженого з питань запобігання та виявлення корупції у вишах та налагодженню його взаємодії з усіма учасниками освітнього процесу, - акцентує керівниця проєкту Катерина Дацко.
Ця публікація стала можливою завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID). Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю організації Грантоотримувача і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.