Поняття академічної доброчесності – одне із найактуальніших у сьогоднішній українській освіті. Це те явище, за котре ведуть боротьбу, в першу чергу, ЗВО разом із громадськістю, адже сучасне суспільство потребує не просто хороших оцінок в дипломі, а реальних компетентностей і вміння їх використовувати у роботі. Але попри постійне обговорення питання, воно й надалі не вирішене.
У межах Тижня академічної доброчесності відбулися онлайн-зустрічі з представниками Національного агентства із забезпечення якості освіти, зокрема із Сергієм Квітом, його головою. В планах і перспективах Національного агентства із забезпечення якості освіти:
- розвиток взаємної довіри в освітянському середовищі;
- започаткування інституційної акредитації, яка включатиме в себе оцінювання освітніх програм, внутрішньої системи забезпечення якості та гуманітарної складової освітнього процесу;
- створення незалежних агентств із забезпечення якості вищої освіти;
- перехід до нової системи присудження наукових ступенів, у т. ч. до разових спецрад для захисту дисертації доктора філософії;
- започаткування національних університетських рейтингів (за різними показниками, спираючись на підходи U-Multirank );
- прийняття Закону України «Про академічну доброчесність»;
- державна підтримка процесу акредитації: створення спеціальної бюджетної програми (співпраця з Комітетом Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій).
Надзвичайно корисним і пізнавальним видалось спілкування з колегами і для співробітників нашого Університету. Отримана інформація дозволить колективу ефективніше рухатись в напрямку подальшого вирішення питань забезпечення академічної доброчесності та підвищення якості освіти у нашому ЗВО.