Центр експертизи у гірничо-металургійній галузі у 2021 році поновив проведення зустрічей зі стейкхолдерами освітніх програм щодо визначення напрямів вдосконалення підготовки фахівців за різними спеціальностями у Державному університеті економіки і технологій (ДУЕТ).
Так, 17 лютого 2021 року відбулася робоча зустріч фахівців-юристів з обговорення освітньої програми «Право» підготовки здобувачів вищої освіти на початковому рівні (короткому циклі) вищої освіти за спеціальністю 081 «Право». У зв’язку із карантинними обмеженнями зустріч проходила он-лайн за допомогою платформи Zoom.
На зустрічі були присутні:
Ігор Рукавіцин – приватний нотаріус;
Андрій Давиденко – адвокат, кандидат юридичних наук;
Ірина Міма - керівник проектної групи, кандидат юридичних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри права і публічного управління та адміністрування ДУЕТ;
Катерина Дацко – член проектної групи, в.о. декана юридичного факультету ДУЕТ, кандидат економічних наук, магістр права;
Оксана Теличко – кандидат юридичних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри правового регулювання економіки ДУЕТ.
Модерувала проведення зустрічі Ірина Васильчук, д.е.н., професор, керівник Центру експертизи у гірничо-металургійній галузі ДУЕТ. Свої зауваженні пропозиції у письмовому вигляді надала адвокат Наталія Родрігес - директорка Криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Експерти відмітили, що перелік та зміст дисциплін обов’язкової та вибіркової компоненти рецензованої ОПП відповідає поставленій меті, а саме підготовці фахівців, здатних вирішувати практичні проблеми та типові спеціалізовані задачі у сфері права, що передбачає застосування положень та змісту його основних правових інститутів, а також меж правового регулювання різних суспільних відносин. Підкреслено, що після закінчення навчання випускники досягають програмних результатів навчання та отримують достатній обсяг загальних та спеціальних компетентностей.
Поряд з цим експертами було висловлено декілька рекомендацій, зокрема:
- передбачити посилення практичної підготовки майбутніх правників та вдосконалення навичок роботи з сучасними пошуковими інструментами, спеціалізованими (для юристів) базами даних, вміти користуватись різними онлайн платформами для комунікацій, що важливо з переходом на віддалену роботу;
- провести «рокіровку» окремих навчальних дисциплін з обов’язкової до вибіркової компоненти і навпаки (Цивільне право, Цивільно-процесуальне право тощо);
- звернути увагу на посилення мовленевих компетенцій та грамотності (Ділова українська мова), оскільки для юриста високий рівень володіння українською та іншими мовами є основою успіху його подальшої діяльності.
Ми вдячні нашим партнерам, які відгукнулися на прохання оцінити змістову частину освітньо-професійних програм підготовки здобувачів вищої освіти на початковому рівні (короткому циклі) вищої освіти за спеціальністю 081 «Право», надіслали свої рекомендації і прийняли участь у очній дискусії.
За результатами обговорень вироблено спільні пропозиції щодо підвищення якості підготовки молодших бакалаврів за ОПП «Право» за спеціальністю 081 «Право».