Розпочався VІI Міжнародний науковий конгрес SOCIETY OF AMBIENT INTELLIGENCE 2024. У перший день роботи Конгресу відбулася пленарна панель: Стратегічне партнерство «Бізнес – Університет – Держава». Учасників та учасниць заходу гостинно приймав Центр підтримки підприємців Дія.Бізнес у Кривому Розі.
Теми, які представляли спікери:
- Державно-приватне партнерство влади та бізнесу в контексті відбудови України
- Формування екосистеми університету як основа підвищення стійкості бізнес-моделі
- Масштабування національного проєкту з розвитку бізнесу
- Неформальна освіта: тренд, що формує майбутнє бізнесу
- Забезпечення ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» кадровими ресурсами. Сучасні виклики
- Будуємо розумне майбутнє разом: Криворізький вимір
- Інструменти кар’єри: як скласти власну освітню карту
- STEM-освіта: від навчання до реального сектору економіки
- Внутрішня стійкість: стратегія для українських лідерів бізнесу
– Державний університет економіки і технологій уже всьоме організовує Міжнародний науковий конгрес, – відзначає ректор ДУЕТ Андрій Шайкан. – Завдання сьогоднішнього дня є створення майданчика для наших партнерів, щоб виникла співпраця між підприємствами, наукою і тою громадою, яка сьогодні представлена. А це не тільки Криворізький район, це не тільки місто Кривий Ріг, а ще й багато вимушених переселенців. Це зумовлено вимогами часу.
– Перед нами стоїть завдання не тільки перемогти, не тільки зберегти нашу державу, наш суверенітет, територіальну цілісність, а ще й потім відбудувати все, – наголошує голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук. – В умовах дефіциту це можливо зробити, якщо бізнес об’єднає свої зусилля безпосередньо з університетами і разом реалізують ті чи інші програми. Наприклад, після повернення наші Захисники на базі університету зможуть пройти курси для того, щоб здобути нову освіту або перекваліфікацію. Дніпропетровщина є потужним освітнім хабом, тобто найбільша кількість університетів й інститутів знаходяться тут, тому що у нас велика промисловість, яка і повинна розв’язати ці питання. І ми могли б відбудовувати користуючись власними ресурсами.
Підвищення конкурентоспроможності економіки країни та підготовка кваліфікованих кадрів можливі завдяки стимулюванню інновацій та розвитку наукових досліджень, що досягається у співпраці між бізнесом, університетами та державою.