Війна – це тема, яка завжди залишає історичний слід у пам'яті людства. Кожна війна, чи то світові конфлікти чи локальні битви, залишає свій відбиток в історії країн та народів. Історична пам'ять про війни допомагає нам зрозуміти наслідки цих подій та уникнути повторення помилок минулого.
І разом з цим війна також впливає на індивідуальну пам'ять людей. Учасники військових дій, військовополонені, цивільні – кожен несе свої власні травми та спогади про жахливі події, які пережили. Ці індивідуальні спогади довгий час можуть впливати на життя і психічне здоров'я людей.
У Державному університеті економіки і технологій у форматі «круглого столу» відбулася VII Всеукраїнська (Міжнародна за статусом) науково-практична конференція «Війна в історичній та індивідуальній пам’яті».
Мета конференції – залучення творчого потенціалу молоді України до вирішення актуальних проблем нашої держави та розбудови демократичного суспільства.
Формат конференції покликаний:
- підвищити творчу активність та професійний рівень учасників;
- створити дискусійне середовище для обміну досвідом;
- формувати зацікавленість у пізнанні історичного минулого;
- усвідомити уроки історії для ефективної відбудови України.
Участь у конференції взяли науковці, фахівці різних профілів і напрямів, викладачі, аспіранти, магістранти, студенти закладів вищої освіти, здобувачі освіти закладів загальної середньої освіти.
Під час конференції учасники змогли представити свої наукові та прикладні напрацювання, а також надати пропозиції щодо залучення обдарованої учнівської та студентської молоді до процесів відбудови України та розвитку сучасного українського суспільства.
Всі учасники конференції «Війна в історичній та індивідуальній пам’яті» отримують сертифікат. Також за матеріалами конференції планується випуск збірника тез доповідей.
Важливо пам'ятати і вшановувати як історичну, так й індивідуальну пам'ять про війну. Це допоможе нам уникати конфліктів та шанувати тих, хто постраждав від воєнних дій.