Всесвітній процес урбанізації призводить до концентрації населення у великих містах
і утворення більш складних міських систем
Отже, про урбаністику йшла мова на сьогоднішньому заході. Все це демонструвалося на прикладах, які показували, як ідею перетворення покинутих, не потрібних уже споруд можна трансформувати у корисні й цікаві об’єкти, що вже втілюються у життя в інших країнах і в інших містах нашої країни.
Розпочала розмову, представивши гостю – керівницю громадської організації «Агенція розвитку «Урбаністичне місто» Інну Сторожук, завідувач кафедри міжнародної економіки Катерина Слюсаренко:
— Сьогодні ми будемо говорити про урбаністичний хакатон. Це чудова ідея і це прекрасний шанс проявити себе і реалізувати свої здібності, — сказала вона.
Катерина Володимирівна пояснила студентам, що таке урбаністичний хакатон і що це за ідея та яке вона має значення для жителів нашого міста.
Більш докладно розповіла професор кафедри банківської справи та страхування Ірина Васильчук:
— Урбаністика – це наука, присвячена розвитку різних систем (транспорт, пішохідна інфраструктура, екологія, охорона здоров’я та ін.), їх взаємодія між собою і з жителями міста.
У постіндустріальну епоху містоутворюючі підприємства в мономістах скорочують виробництво або взагалі закриваються. Нерухомість приходить у занепад. Та завдяки ревіталізації реконструюються промислові будівлі і споруди, причому змінюється саме призначення цих споруд.
— Ревіталізація дає «друге життя» підприємствам, які прийшли в занепад, не порушуючи при цьому вигляд міста, — зазначила Ірина Петрівна.
Незвичайний індустріальний ландшафт має і наше місто. То чому б не використати це в благих цілях? Адже історія багатьох промислових об’єктів тісно пов’язана з історією міста. Вкоріненість таких об’єктів у локальній культурній традиції означає їх високий потенціал для ревіталізації з позицій наступності і зв’язку поколінь.
Розміри, незвичність і відособленість промислових об’єктів від міського оточення означають, що вони можуть вільно приймати у себе нестандартні форми дозвілля або творчих практик, яким із різних причин немає місця в місті: екстримальні види спорту, галасливі масові заходи, нестандартні форми дозвілля, сучасне мистецтво, кустарне креативне виробництво та ін.
Говорить Інна Сторожук:
— Як віднайти «плюси» і як перетворити «мінуси» в ідею – це наше завдання, — сказала вона. — Тож запрошую студентів і викладачів інституту взяти участь у заході який відбудеться 15-16 листопада 2019 р. в бізнес-центрі «Ньютон» (вул. «Криворіжсталі»). Вже з 9:00 год. розпочнеться реєстрація учасників і робота буде продовжуватись до 19:00 год. і з 9:00 до 17:00 – наступного дня.
Це буде напружена праця такого мізкового штурму, тобто справжній хакатон. Передбачається, що між заняттями будуть кава-паузи й обід, для того щоб не відволікатися від процесу роботи. Хакатон включає в себе невеличкий освітній блок програми і роботу в малих групах. Вся ж робота в групах відбуватиметься за типом «світового кафе». Потім експерти та модератори доведуть справу до реалізації проекту. Зрозуміло, що процес буде керуватися і спрямовуватися експертами.
— Це їх завдання, — зазначила пані Інна. — Херсонці зацікавилися нашою ідеєю і готові допомогти нам втілити її в життя. Їм ця тема близька, бо в них місто теж великий промисловий центр, є машинобудівні заводи та інші промислові об’єкти. Отже, запрошуємо бажаючих взяти участь у цьому дуже важливому проекті.
Реєстрація вже розпочалася і продовжиться до 31 жовтня (пам’ятайте, кількість учасників обмежена).
Чекаємо на цікаві рішення!