В рамках Всеукраїнської інформаційної компанії з протидії платіжному шахрайству #ШахрайГудбай циклова комісія фінансово-облікових та економічних дисциплін провела відкритий захід «Історія шахрайства з грошима: від фальшивомонетництва до кібершахрайства». Слухачами стали студенти І курсу спеціальностей 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» та 071 «Облік і оподаткування», а вели захід викладачі Шпак Олена та Дребот Людмила, що є учасниками Марафону менторів з платіжної безпеки.
Мета заходу: ознайомити студентів з історією розвитку шахрайства з грошима, ознайомити із загрозами сучасного платіжного шахрайства та навчити правилами платіжної безпеки щоб уберегти студентів від випадків шахрайства.
Під час заходу студенти отримали можливість власноруч перевірити купюри різного номіналу гривні на дійсність, адже тепер вони знають як це зробити без додаткових приладів.
Разом з гостями заходу та студентами пограли в гру «КіберБезпека: думай швидко, плати безпечно!», це освітня настільна командна гра для студентів з платіжної безпеки, в якій командам необхідно максимально швидко виконати завдання з карток, а саме:
- пояснити своїй команді зазначені в картках слова на тему платіжної безпеки без використання однокореневих слів;
- надати пораду з платіжної безпеки з теми, зазначеної в картці;
- навести приклад шахрайства на тему, зазначену в картці.
За результатами проведеного заходу можна впевнено сказати, що тепер студенти знають:
- історію появи та розвитку фальшивування грошей від античності до сучасності;
- історію створення платіжних карток;
- поточний стан шахрайства в Україні;
- методи, які використовують сучасні шахраї для викрадення коштів з рахунків та як від них вберегтися;
- правила платіжної безпеки.
Приємним бонусом для студентів став не лише гарний настрій, відсутність повітряної тривоги, солодкий пряник #ШахрайГудбай, а і Сертифікат учасника заходу.