16 жовтня 2023 р., в понеділок, о 9.00 відбудеться гостьова лекція, яку проведе Центр громадських свобод з питань:
- Значення документування воєнних злочинів для забезпечення невідворотності покарання.
- Способи та порядок документування воєнних злочинів.
- Електронні ресурси та бази документування.
- Основні принципи кваліфікації задокументованих випадків тощо.
Лекцію проведе Олександра Романцова, виконавча директора Центру громадянських свобод.
Центр громадянських свобод уже 15 років активно працює заради захисту прав людей в Україні та регіоні ОБСЄ, лауреат Нобелівської премії миру 2022 року.
Центр став першою у світі правозахисною організацією, яка у 2014 році відправила власні мобільні групи для документування воєнних злочинів у Криму, у Донецькій та Луганській областях. І донині ЦГС продовжує це робити в усіх регіонах, де чинять злочини російські війська.
Центр громадянських свобод також запустив «правову барикаду Майдану» під час Революції Гідності – ініціативу Євромайдан SOS. Організація об’єднала кілька тисяч людей і протягом всіх трьох місяців протесту захищала переслідуваних владою учасників у різних областях країни.
Ще один результат роботи Центру – глобальна акція Save Oleg Sentsov, яка об’єднала на демонстраціях тисячі людей близько 40 країн світу задля звільнення незаконно ув‘язненого українського режисера. Зрештою, Олег Сенцов разом з 34 іншими політв’язнями опинився на свободі.
Основний пріоритет ЦГС – відновлення справедливості для усіх жертв воєнних злочинів. Крім покарання винних у звірствах, Російська Федерація має бути виключена з Ради Безпеки ООН за систематичні порушення статуту. Росія не була покарана за попередні злочини (у Чечні, Грузії, Молдові, Сирії, Лівії, Малі, в інших країнах), і це підштовхує її чинити нове зло з новою силою по всьому світу.
Правозахисники ЦГС переконані в тому, що стійкий мир неможливий без справедливості.