Навчально-науковий технологічний інститут Державного університету економіки і технологій активно працює над впровадженням освітньої діяльності на першому бакалаврському (освітньо-професійному) рівні вищої освіти.
12 травня 2023 року об 15.45. відбулось обговорення проєкту освітньо-професійної програми «Галузеве машинобудування» на першому бакалаврському (освітньо-професійному) рівні вищої освіти за спеціальністю 133 Галузеве машинобудування галузі знань 13 Механічна інженерія.
Зустріч проходила дистанційно за сприянням Сектору ліцензування та акредитації Центру менеджменту якості освіти Державного університету економіки і технологій (на базі платформи ZOOM). Модерувала зустріч Наталія СЕРГЄЄВА, керівник Сектору ліцензування та акредитації.
На зустрічі були присутні:
1. Зовнішні експерти:
Антощенко Андрій – управитель компанії з технічного обслуговування машин і устаткування промислового призначення ТОВ «Ексімрок».
Смородова Ірина – провідний інженер-конструктор ТОВ КВМШ „Плюс” .
Сорочан Микита – майстер механоскладального цеху Криворізького підрозділу Запорізького ливарно-механічного заводу.
2. Внутрішні експерти – здобувачі вищої освіти:
Зєлов Євгеній – здобувач вищої освіти третього курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти гр. МО-20.
Друзь Ілля – здобувач вищої освіти третього курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти гр. МО-20.
Стась Марія – здобувач вищої освіти четвертого курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти гр. МО-19.
3. Науково-педагогічні працівники:
Засельський Володимир – в.о. завідувача кафедри Інжинірингу з галузевого машинобудування, доктор технічних наук, професор.
Пополов Дмитро – в.о. директора Навчально-наукового технологічного інституту ДУЕТ, кандидат технічних наук, доцент.
Засельський Ігор – доцент кафедри Інжинірингу з галузевого машинобудування, кандидат технічних наук, доцент.
Зайцев Геннадій – асистент кафедри Інжинірингу з галузевого машинобудування, кандидат технічних наук.
Швед Сергій – доцент кафедри Інжинірингу з галузевого машинобудування, кандидат технічних наук, доцент.
За результатами обговорення внутрішні та зовнішні експерти виразили свою думку що, представлена на обговорення освітньо-професійна програма «Галузеве машинобудування» першого (освітньо-професійного) рівня вищої освіти за спеціальністю 133 Галузеве машинобудування галузі знань 13 Механічна інженерія забезпечує досягнення сучасних вимог ринку праці, є актуальною, має свою особливість, відповідає державному стандарту вищої освіти.
Освітньо-професійна програма спрямована на підготовку фахівців з необхідним рівнем набуття компетентностей, необхідних для розв’язування практичних і спеціалізованих задач у сфері галузевого машинобудування, щодо експлуатації, обслуговування та ремонту обладнання, основ ефективного використання обладнання та підвищення надійності в складних технологічних умовах експлуатації. Також освітньо-професійна програма «Галузеве машинобудування» враховує світові тенденції розвитку машинобудування, які полягають у прагненні до зменшення енерго- та матеріалоємності машин з одночасним підвищенням їх продуктивності та надійності.
Перевагою освітньої програми «Галузеве машинобудування» на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти є те, що вона орієнтована на актуальні тенденції розвитку спеціальності, ринку праці та містить необхідні для цього дисципліни, які поєднуються з практичною підготовкою здобувачів, а отримання теоретичних знань та практичних навичок дозволяють підготувати якісного фахівця з обраної спеціальності.
Зовнішні та внутрішні стейкхолдери оголосили загальну позицію, що освітня програма є такою, що може бути рекомендована до запровадження та реалізації в освітньому процесі.
Результати обговорення повинні бути прийняті до уваги членами проєктних груп.
Висловлюємо вдячність всім учасникам обговорення за приділений час та змістовну роботу.